Po dlouhé době se ozýváme, žijeme, létáme…

V první řadě se Vám musíme omluvit za nedodávání nejčerstvějších aktualit v tomto roce. Tímto delším článkem se pokusíme vše napravit a podělit se s vámi o zajímavosti, které se tuto sezónu udály.

Tradičně se naši plachtaři zúčastnili plachtařských závodů. Pavel Trybenekr a Pavel Brodský se společně spolu s dalšími 27 piloty utkali Mistrovství ČR plachtění v klubové třídě, které se konalo na přelomu května a června v Táboře. P. Trybenekr se umístil na slušné deváté pozici, P. Brodský obsadil čestné poslední místo.

V Celostátní plachtařské soutěži jsme si letos pohoršili a skončili na celkovém 12. místě. Ovšem bodů a nalétaných kilometrů proti minulému roku bylo získáno výrazně více a zejména druhou půlku sezóny lze označit za výrazně nadprůměrnou.

Místní soutež Východočeská universální třístovka se u hořických plachtařů těší stále velké popularitě a i letošní ročník přinesl slušné výsledky. Z 52 pilotů, kteří tuto trať letos letěli jich plných 11 bylo z Hořic.

V roce 2018 došlo po delší době i k oživení navigačního létání. Posádka Roman Sixta a Luboš Šťovíček se na začátku září zúčastnili s motorovým kluzákem Vivat navigační soutěžeVivat tour v Táboře.

Konec října se na letišti nesl ve znamení příprav na pilotní zkoušky nových plachtařů. Vše klaplo jak mělo a v příštím roce budou východočeské nebe brázdit tři mladí bezmotoroví piloti. Do jejich leteckého života jim přejeme kolik startů, tolik přistání.

Takto nějak ve zkratce vypadala sezóna roku 2018. Zpočátku vlažná, ale v druhé půlce horká a intenzivní..