plane-font.gif, 886B Chceš se stát pilotem? Právě přijímáme nové zajemce o pilotní výcvik 2017.

Vítejte na stránkách aeroklubu Hořice


Aktuálně:

Jarda Deml - 6.srpna 2016:

Vážení přátelé hořického létání,
konečně je vše připraveno a nastal ten pravý čas abychom vás pozvali na významné výročí našeho aeroklubu. Přijďte se podívat na to jak vypadá aeroklub, letadla která používáme, seznámit se s naší činností a užít si pohodové odpoledne. Den otevřeného letiště u příležitosti 80. výročí založení aeroklubu se uskuteční dne 10. září 2016. Areál letiště bude pro veřejnost otevřen od 10:00 a vstupné bude zdarma.. Těšíme se na vaší návštěvu a to nejenom na zmíněný slavnostní den. Letiště je otevřeno každý víkend.. Zároveň dlužíme několik informací. Pavel Trybenekr se stal plachtařským mistrem regionů v klubové třídě. Závod se uskutečnil na letišti ve Zbraslavicích a Pavel v poměrně silné konkurenci potvrdil pozici jedničky hned od začátku výhrou tří disciplín v řadě. Také se nám podařilo vybudovat krásné dětské hřiště. Doufáme, že se bude všem líbit a děti si zde užijí plno legrace..

Jarda Deml - 15.června 2016:

Nespíme!!
Létáme a žijeme. Omlouvám se za dlouhou pauzu ve zpravodajství. Z jara se povedlo odlétat několik pěkných přeletů a to přímo těžkotonážních kalibrů. Pětistovky, čtyřstovky a třístovky.. Bohužel letošní květen, který bývá obvykle dobrým plachtařským měsícem, setrval po většinu času existence ve znamení rozsáhlých tlakových níží. Ty přeletovému počasí příliš nepřejí, ale i přesto se povedlo odlétat několik solidních výkonů. Po dlouhé době se vrátil do provozu motorový kluzák Vivat a rovnou ho začali využívat noví pilotní žáci. Stejně tak se provádí výcvik na letadle Cessna 172 a to nově pro kvalifikaci LAPL. Jedná se o zcela nový druh pilotního průkazu, vyznačující se mírnější výcvikovou osnovou a menšími nároky na pilota-žáka. Tím pádem i na nižší cenu výcviku. Případní zájemci, nebojte se na nás obrátit s Vaším dotazem ;-) V tomto roce si aeroklub bude připomínat již 80.výročí svého založení. Proto pro Vás připravujeme překvapení v podobě leteckého dne. Více informací se dozvíte již brzy..:)
...Klikni pro zvětšení...

Královéhradecký kraj letos finančně podpořil Aeroklub Hořice v projektu "Podpora sportovní přípravy juniorského reprezentanta a jeho účasti na mistrovství světa juniorů". V rámci tohoto projektu se Pavel Trybenekr zúčastní mezinárodního závodu Flight Challenge Cup Gliding 2015 ve slovenské Prievidze, Mistrovství ČR regionů v Hodkovicích a v závěru sezóny Mistrovství světa juniorů v australském Narromine

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Aeroklub Hořice otevírá i v roce 2016 výcvikový kurz pilotů kluzáků a letadel. Kontaktní schůzka pro zájemce o tento výcvik se uskuteční na letišti Hořice 6. února v deset hodin dopoledne. Na schůzce se dozvíte všechny důležité informace o pilotním výcviku i o fungování aeroklubu. Případní zájemci můžou kontaktovat Jaroslava Demla na tel. čísle 773 671 315 a nebo využít např. e-mailu, který najdete v sekci Kontakt.

Jarda Deml - 6.ledna 2016:

Vážení přátelé a příznivci hořického létání,

12. prosince bylo slavnostně ukončeno 9. mistrovství světa v plachtění juniorů v australském Narromine a člen hořického aeroklubu Pavel Trybenekr se v něm umístil na krásném 8. Místě ve třídě standard. Nutno připomenout, že závody to byly nesmírně napínavé do poslední chvíle.

Jako malou ochutnávku pro vás Pavel připravil hezké video.


Jarda Deml - 25.listopadu 2015:

Vážení přátélé a fanoušci létání,
následující měsíc budeme přinášet pravidelné informace o „australském dobodružství“ české juniorské plachtařské reprezentace. Ta, jak jsme již několikrát informovali, se zúčastní Místrovství světa juniorů v plachtění v australském městě Narromine. Toto městečko se nachází asi 450 severozápadně od Sydney, v rovné krajině o nadmořské výšce 236 metrů a počet obyvatel je asi 3800. Působí zde Plachtařský aeroklub, který má ve své flotile širokou škálu kluzáků. Naši plachtaři dorazili do Sydney po dlouhé cestě ráno (místního času) 16. listopadu a po krátké prohlídce velkoměsta se přesouvají do místa konání soutěže. Samotný závod začne 1. prosince a jeho průběh bude možné sledovat jwgc20015.com.
Čas do začátku závodu využijí naši piloti k aklimatizaci a zejména k důležitým tréninkovým letům a k přípravě techniky. Hlavní zpravodajství bude prezentováno na našich facebookových stránkách.
...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 6.října 2015:

Vážení přátelé Aeroklubu Hořice,
po delší době se ozýváme, abychom přinesli nové zprávy a prozatimní shrnutí letové sezony 2015. Nejprve začneme běžným aeroklubovým létáním. Bohužel se nám tento rok nepodařilo protlačit žádného plachtařského žáka k pilotním zkouškám. Naproti tomu se ale ukončuje výcvik třech nových pilotů motorového kluzáku L-13SE Vivat.
Co jsme ale nesplnili ve výcviku, to jsme dohnali ve sportovním létání. Letošní sezonu totiž lze, díky jejímu charakteru, zařadit mezi ty, které nastanou „jednou za deset roků“. První část byla sice taková vlažná, ale o to lepší počasí pak čekalo piloty v druhé půli, zejména na přelomu července a sprna. Neskutečné výšky základen mraků a spolehlivost výskytu silných stoupání zaručovaly skvělé výkony. V plachtařském roce 2015 jsme proto prozatím nalétali rekordních 56 734 km, což je historické maximum(pro srovnání např. rok 2012 „pouze“ 23 158 km). V tomto roce bylo také uletěno rekordních 17 tratí přesahujících vzdálenost 500 km, z nichž většina byla deklarovaných. Zajímavé na tom je, že tolik „pětistovek“ kolik se uletělo tento rok se dohromady neuletělo za 10 let nazpět. Populární trojúhelník na vzdálenost 301 km, tzv. VUT, se tento rok podařilo uletět 13 hořickým pilotům z 44 zúčastněných a potvrzuje se tak, že tato trať je „hořičákům“ šitá na míru. Za zmínku stojí, že VUT uletěl například Radek Šubr s kluzákem L-23 Blaník a nebo Jirka Kobík jako poslední pilot v roce 2015. Díky všem těmto výkonům se Aeroklub Hořice umístil v první desítce klubů, a to na 8. místě celkového pořadí soutěže CPS a potvrzuje se tak skvělá sportovní úroveň.
A proč jsme hned v úvodu napsali prozatimní shrnutí sezony 2015? Důvod je jasný. Místrovství světa v plachtění juniorů!! To se uskuteční v první půli prosince v australském Narromine a v Českém reprezentačním družstvu nebude chybět náš člen, Pavel Trybenekr. Přípravy na tento závod probíhaly prakticky celý tento rok. Z léta dlužíme informaci, že Pavel získal na Mistrovství České republiky regionů bronzovou medaili ve třídě kombi. Gratulujeme a doufáme, že dobrá forma vydrží i v Austrálii. O průběhu závodu budeme informovat.
Po dlouhé době jsme se také rozhoupali a založili aeroklubový facebook. Takže neváhejte a hledejte nás na internetu, těšíme se na Vaší návštěvu a to nejen tu virtuální ;-)
...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 1.července 2015:

Předchozí krátká zpráva potvrdila, že se člen našeho aeroklubu Pavel Trybenekr aktivně připravuje na Mistrovství světa juniorů v plachtění. Tento závod se uskuteční v australském městě Narromine v termínu 1.- 12. prosince. O tom jak se daří české reprezentaci v této významné sportovní akci Vás budeme informovat. A v čem spočívá ta aktivní příprava? Zejména v závodním létání. To bylo zahájeno prvními plachtařskými závody v jarních měsících u našich sousedů na Slovensku. Na FCC v Prievidzi v silné konkurenci dokázal Pavel vybojovat celkové 12. místo v patnáctimetrové třídě. Dalším závodem bylo Mistrovství České republiky v plachtění konané v Táboře. Bohužel tato akce byla poznamenána ne příliš dobrým počasím. Závodníci si tak prověřili svoje schopnosti, zejména přistávání do terénu. Po napínavém závodě se Pavel umístil na 10. místě. Ve sportovním létání pokračují samozřejmě i jiní členové aeroklubu, ale letošní počasí zatím příliš nepřeje. Po dlouhé měsíční pauze dovolily vhodné meteorologické podmínky slušně „provětrat“ hangár až v termínu 16. a 17. června, kdy se podařilo ulétnout vzdálenosti přes 400, 300 a 200 km. Další skvělé výkony podali „aeroklubáci“ 1.července. Hned čtyři plachtaři ulétli deklarované tratě o délce 500 a více(537) kilometrů. Aeroklubu Hořice se díky těmto letům daří držet 8. místo v celkovém pořadí soutěže CPS a potvrzuje se tak dobrá sportovní úroveň našich pilotů. V době kdy není vhodné počasí pro plachtění létají hořičtí piloti na motorovém kluzáku L-13SE Vivat a motoroví piloti létají navigační a výcvikové lety s Cessnou. Členové aeroklubu při pravidelných brigádách vyčistili bazén a v současné době probíhá oprava vrat hangáru. V prostoru pro veřejnost jsou umístěny lavičky a stoly a nově také krásné pískoviště pro nejmenší návštěvníky. Proto neváhejte a přijďte se podívat na letiště, prohlédnout si letadla, pohovořit s piloty a užít si volné odpoledne..
...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 1.dubna 2015:

Startujeme!

Přípravy na leteckou sezónu 2015 probíhají už delší dobu a rádi bychom vás seznámili s tím, čím vším musí piloti každý rok projít než sednou do letadla a začnou létat. Každý pilot se musí povinně zúčasnit tzv. „jarního“ školení, kde se dozví novinky v oblasti civilního letectví, předpisů a vzdušného prostoru. Součástí školení jsou i rozbory nehod, které se staly v minulém roce. Probíhají i jiná školení jako například zdravověda, požární a školení o bezpečnosti. V mezidobí, ve kterém se čeká na vhodné termické počasí probíhá příprava techniky. Kluzáky se prohlédnou, vyčistí, naleští a provedou se na nich předepsané prohlídky. Vzhledem k velkému počtu kluzáků a techniky v našem aeroklubu je to poměrně dost práce. Ten kdo nepracuje na letadlech, podílí se na přípravě letiště a prostorů aroklubu na novou sezónu. Během tohoto mezidobí si piloti uzavřou své zápisníky letů, spočítají nálety z minulého roku a nechají si vše schválit u vedoucího letového provozu. A to už se pomalu dostáveme k létání. Než ovšem začnou piloti létat dlouhé termické přelety je nutné rozlétání s instruktorem po dlouhé zimní přestávce. Rozlétání se uskutečňuje na dvoumístných kluzácích jako je L-13 Blaník nebo Janus. Jeho součástí jsou nácviky přistání do omezeného prostoru, nácviky nestandardních letových případů a podobně... Naši sportovní piloti se také již chystají na plachtařské závody. Ty první, Flight Challange Cup, proběhnou již od 12. do 23. dubna ve slovenské Prievidzi a za náš klub se zúčastní P. Trybenekr.

Mrkněte s námi, jak třeba takové přezkoušení může vypadat ;)


Jarda Deml - 12.ledna 2015:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Aeroklub Hořice otevírá i v roce 2015 výcvikový kurz pilotů kluzáků a letadel. Kontaktní schůzka pro zájemce o tento výcvik se uskuteční na letišti Hořice 21. února v deset hodin dopoledne. Na schůzce se dozvíte všechny důležité informace o pilotním výcviku i o fungování aeroklubu. Případní zájemci můžou kontaktovat Jaroslava Demla na tel. čísle 773 671 315 a nebo využít např. e-mailu, který najdete v sekci Kontakt.

Jarda Deml - 31.prosince 2014:

Brigády splněny, schůze odschůzována a tradiční doletná se vydařila na jedničku.
Už by se zdálo, že do jara příjde na letiště jen málokdo, ale opak je pravdou. V závěru roku se podařilo zorganizovat několik provozů jak s kluzáky, tak i motorovými letadly. Nejprve k motorovým strojům. U Cessny probíhala v listopadu předepsaná generální oprava vrtule. Piloti se těšili na návrat vrtule z generálky a po namontování si rádi několikrát zalétali. Po dlouhé době také zavrčel na hořické obloze motorový kluzák Vivat. Po závadě motoru tři měsíce nelétal a tak byl po zprovozuschopnění, zejména mezi svátky, v permanentním obležení zájemců o létání na něm. Uskutečnilo se i několik provozů s kluzáky. Zajímavý byl zejména ten, kdy na našem kluzáku Janus létali kolegové z jaroměřského aeroklubu. Jejich examinátoři a instruktoři se přeškolovali na tento kluzák a velmi se jim líbil. Pro vlekání využili vlastních letadel - ultralehkého Vampiru a letounu Z-42. Zejména Vampír nás zajímal a jeho výkony při vlekání s těžkým dvoumístným kluzákem mile překvapily. Poslední den roku 2014 se nesl ve znamení špatného počasí, ale i přesto jsme na start postavili Blaníka a uskutečnili několik startů v uvolněné a příjemné náladě. Ve stejné atmosféře se pak nesla i oslava příchodu nového roku probíhající v naší aeroklubové klubovně. Na začátku listopadu naši piloti létali i v dlouhé vlně v Jeseníkách z letiště Krnov a dosáhli zde úspěchu v podobě překonání výšky pro získání zlatého odznaku s diamantem. Bohužel se nepodařilo zorganizovat létání v dlouhé vlně z letiště Jelenia Góra.

...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 30.října 2014:

Je plachtařská sezóna 2014 opravdu již ukončena?
Ne, ještě není. I když už se prakticky nedá létat termicky, hořičtí plachtaři dělají důležité kroky k létání v dlouhé vlně za Krkonošemi a Jeseníky. Začněme aeroklubovou aktivitou. Kluzák L-13 Blaník se vrátil po opravě menšího poškození a po krátké dohodě mezi zájemci se rozhodlo, že bude dopraven do aeroklubu v polské Jenie Goře a odtamtud se budou podnikat lety do vlny. S kluzákem LS-8 patřícímu reprezentačnímu družstvu letos zkusí štěstí ve vlně v Jeseníkách i Pavel Trybenekr. S fotografiemi a postřehy se pokusíme podělit a proto přejeme pilotům hodně zdaru.
Pokud jsem v hodnocení minulého roku psal že byl rekordní, tak o tom letošním to platí dvojnásob. Dohromady bylo nalétáno přes 48 000 kilometrů bez motoru, nepočítaje v to rekreační lety a létání pro radost. Velice kvalitních výsledků dosáhli naši plachtaři při soutěžích, naposledy Pavel Trybenekr obsadil na Mistrovství České Republiky v Hosíně devátou pozici. Ten se již pomalu začíná připravovat na vrcholové soutěže pro příští rok, o kterých vás budeme zajisté informovat. Mnoho mladých pilotů se také přeškolilo na nové typy kluzáků, zejména na VSO-10 a začalo létat své první přelety a vytrvalostní lety pro získání stříbrného odznaku sportovního letce. K vyhlídkovýma zážitkovým letům bylo letos hojně využíváno letadla Cessna 172, což se projevilo slušným náletem hodin. Let letadlem Cessna je například vhodným dárkem a nebo hezkým zpříjemněním víkendu. Více informací naleznete na našich stránkách právě ZDE.
Na prosinec připravujeme menší prezentační akci pro získání nových adeptů leteckého výcviku. Ti se ale samozřejmě mohou hlásit již nyní..

...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 29.července 2014:

Mistrovský titul obhájen
Ve dnech 13.7 až 25.7 2014 na malém a hezkém letišti ve Velkém Poříčí pořádal Aeroklub Hronov Plachtařské mistrovství České republiky juniorů a akademiků. Tohoto závodu se za náš aeroklub zúčastnili dva soutěžící a to Pavel Trybenekr a Pavel Brodský. P.Trybenekr měl od začátku závodu jako favorit těžkou pozici a snažil se o obhájení titulu z minulého roku. Vyrovnaným a stabilním výkonem se mu podařilo získat zlatou medaili, ovšem už ne s takovým náskokem jako minulý rok. Ve složitých meteorologických podmínkách a v intenzivním provozu ukázal své kvality i druhý hořický vyslanec P. Brodský. Během devíti letových disciplín vylétal celkově třináctou pozici a je vidět, že se rok od roku zlepšuje. Samotnému závodu předcházelo týdenní soustředění mladých plachtařů, kde oba naši borci také létali. O intenzitě létání svědčí malá statistika, kdy například P. Brodský nalétal během tří týdnů 47 letových hodin při 18 startech. Oběma pilotům patří poděkování za vzorné reprezentování našeho aeroklubu. Poděkování ale patří i všem členům aeroklubu, kteří ve velkých vedrech pomáhali odstranit závadu na elektroinstalaci v areálu letiště..
...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 14.květen 2014:

Za hlavní zprávu probíhajícího jara je možné označit návrat letadla Cessna C-172 z rozsáhlé revize. Letadlo je tak plně připraveno splnit požadavky návštěvníků na nevšední zážitek v podobě vyhlídkových a fotografických letů. K tomuto účelu v našem aeroklubu lze využít i motorový větroň L-13SE. Plachtařské období bylo otevřeno prvním závodem sezóny, zbraslavickým AZCupem. Aeroklub Hořice zde reprezentoval Pavel Trybenekr a v početné konkurenci vybojoval třetí pozici v klubové třídě. Pilotní žáci z minulého roku mají svůj výcvik již plně dokončen a pilně se připravují na pilotní zkoušky, které se uskuteční ke konci měsíce. A jak takový výcvik pilotů probíhá? O tom se můžete dočíst na našich stránkách v sekci výcvik. Opět připomínám, že můžete sledovat snažení hořických pilotů na webu Celostátní plachtařské soutěže, www.cpska.cz.
FOTO: Přípravy na letový den na letišti v Hořicích a ve Zbraslavicích
...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 10.březen 2014:

Po delší době přinášíme nové informace o dění v Aeroklubu Hořice. Díky mírné zimě se dá říci, že letová sezóna 2014 již delší dobu probíhá. K rozlétávání pilotů a žáků využíváme obou Blaníků, L-13 i L-23. V plném nasazení je také motorizovaný kluzák L-13SE Vivat. Také proběhla jarní schůze spojená i s povinným školením pilotů. Tam jsme se dozvěděli nejen podrobnosti o činnosti AK v minulém roce, ale také nastínili co nás čeká letos například ohledně údržby a provozu letecké techniky a čím bychom mohli přispět k zpříjemnění prostředí jak pro členy AK, tak i pro návštěvníky. A proto když nebudete vědět co dělat, udělejte si pěkný výlet na letiště. Létáme o víkendech v pěkném počasí..

Jarda Deml - 15.listopad 2013:

Letový rok 2013 již lze označit za ukončený a proto bych se rád podělil o pár čísel a statistik. Začněme úspěchy v plachtařině. Z předchozí zprávy je známo, že P. Trybenekr obsadil na „juniorkách“ první místo. To doplnil na dalších závodech, Místrovství ČR regionů, o slušnou sedmou pozici. Z hlediska klubového létání byl tento rok jedním z nejúspěšnějších. Podle statistik CPS nalétalo 28 hořických plachtařů přes 31 000 kilometrů a výrazně tak byl překročen nálet kilometrů z předchozích období. K tomuto úspěchu stačil hořickým pilotům nálet na klubových větroních zhruba 730 hodin a kolem 250 hodin na větroních v soukromém vlastnictví členů. V tomto počtu letových hodin jsou zaneseny i hodiny výcvikové, tzn. přeškolování na nové typy, udržovací výcvik a výcvik žáků. Tento rok se také podařilo úspěšně včlenit do provozu dva nové kusy letecké techniky a to větroň Mini Nimbus a motorové letadlo Z-142. Další motorové letadlo typu Cessna 172 se připravuje na rozsáhlou technickou prohlídku, aby mohlo dále sloužit pro výcvik motorových pilotů a vyhlídkové lety. Za zmínku stojí i to, že tento rok veškerá technika sloužila bez větších problému a poškození. Úspěšně byla také zvládnuta výměna oken letištní budovy a již nyní probíhají diskuze, co zlepšovat a opravovat příští rok. Letecká i provozní technika je již uložena, aby přečkala zimu bez větší úhony. Nám nezbývá než se těšit na novou sezónu. Brány aeroklubu jsou ale otevřeny stále, a tak například zájemci o letecký výcvik jsou vždy vítáni.. ;-)

...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 22.červenec 2013:

" Sezona pokračuje, aneb co se děje na letišti??
Ve dnech 7.7 až 19.7 proběhlo na letišti v nedalekých Hodkovicích Mistrovství České republiky v plachtění juniorů a akademiků. Výborného úspěchu zde dosáhl hořický plachtař Pavel Trybenekr a to rovnou prvního místa jak v juniorech, tak i v kategorii akademiků. K získání zlaté medaile mu pomohl vyrovnaný a přesvědčivý výkon podávaný po celou dobu soutěže. Však také náskok téměř 600 bodů na druhého v pořadí není zcela běžným úkazem. Pěkné výkony na této soutěži předvedl i druhý hořický vyslanec Pavel Brodský, který vybojoval 21. pozici. Dále bude možné držet palce Pavlu Trybenekrovi na MČR regionů, které začíná 28.7 ve Zbraslavicích. A jak probíhá letová a přeletová činnost v domovském aeroklubu? Do flotily aeroklubu přibyl nový přírustek v podobě větroně Mini Nimbus. Snažení hořických plachtařů lze sledovat na webu Celostátní plachtařské soutěže, známé cépéesce. Za povšimnutí rozhodně stojí přelet P. Vitvara ze dne 9.7., sledujte konkrétně zde. Zároveň probíhá základní pilotní výcvik tří žáků a plánuje se letní soustředění.
Ovšem nejenom létáním žije aeroklub. Během tohoto měsíce byla provedena v celém areálu výměna starých oken za nová plastová. Akce byla hrazena Europskou unií. Poděkování patří všem, kteří přišli pomoci zejména s úklidem. Návštěvníci aeroklubu mohou využít prostor zahrádky s dětským hřištěm a sledovat letový provoz. Létáme o víkendech a v pěkném počasí a to určitě každý pozná sám..:)

...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml - 12.červen 2013:

" Již od víkendu se začalo ukazovat, že v termínu 12. až 13. června konečně příjde to pravé plachtařské počasí. Předpovědi meteorologů se nemýlily. Dvanáctého se tak na start postavily téměř všechny hořické větroně. Ventus c a Ventus b, Kestrel 19, ASW 19 a 15, 2 x VSO-10, Janus, Orlík, Blaníci a nakonec výčtu typů i LS-4. Po návratu všech plachtařů pozdě odpoledne domů se mohlo začít bilancovat. Celkem bylo tento den uletěno sedm tratí v podobě trojúhelníku FAI na vzdálenost 300 km a jedna deklarovaná trať v podobě trojúhelníku FAI na vzdálenost 500 km, žádné pole, nalétáno mnoho hodin a dohromady přes 2600 km. U "třístovek" je zajímavé to, že všichni letěli stejnou trať a to Východočeskou Univerzální Třístovku Martina Horáčka a přispěli tak svými výkony k této populární soutěži. Lety hořických pilotů lze sledovat zde."

...Klikni pro zvětšení...

Jarda Deml:

"V sobotu 16. března proběhl na našem letišti první velký provoz tohoto roku. Během něho se po zimní pauze rozlétávali instruktoři a piloti, kteří v tento krásný den dorazili. V plné síle se představil nový přírůstek do flotily Aeroklubu Hořice, a to motorové letadlo Zlín Z-142 v podobě vlečné."

...Klikni pro zvětšení...


Nábor pilotů do leteckého výcviku 2013 stále probíhá!!!
Zájemci, hlaste se na tel. 607 277 315 nebo 773 671 315.


Máme tu další fotky - tentokrát Richarda Šneidra z létání v Havlíčkově Brodě.

Nová fotogalerie letadel na www.naseLetiste.cz

S radostí Vám oznamujeme spuštění nové fotogalerie, která snad bude dobře sloužit nejen nám Hořičákům, ale také široké (leteckým sportem postižené) veřejnosti. Nahrávání do galerie je velmi snadné - Proto pokud fotíte leteckou tematiku, neváhejte a zapojte se do snahy ukázat, jaké stroje brázdí naši oblohu a jak je naše (nejen) "malé" létání krásné.
Náš AK momentálně reprezentuje Petr Babák, Michal Peštuka a Jarda Deml... Přidáte se?

Fotografie Petra Babáka z 75. výročí AK Hořice.

Už je to tak - Sportovní leteckou sezónu máme za sebou a můžeme se jen těšit na tu další.
Co se odehrálo v té letošní a jak to vidí naši piloti si přečtěte v článku Jardy Demla.

Děkujeme všem zúčastněným a máme pro Vás 1.sérii fotek z oslav 75.výročí AK Hořice.
Chtěli byste se s námi podělit o ty svoje? Neváhejte! Rádi se podíváme...

Aeroklub Hořice slaví 75 let provozu!
Aeroklub Hořice v Podkrkonoší si dne 17.9.2011 připomene akcí Den otevřeného letiště 75. výročí prvních vzletů v rámci našeho aeroklubu, které se uskutečnily v roce 1936. Srdečně zveme zejména bývalé členy aeroklubu a příznivce létání v Hořicích.

Bývalé členy Aeroklubu Hořice žádáme o zaslání kontaktní adresy, případně e-mailové adresy a telefonního spojení na akhorice(zavináč)cmail.cz. všechny pamětníky rovněž žádáme o zapůjčení dokumentů a fotografií vztahujících se k historii létání na Hořicku. Po pořízení kopií budou všechny materiály čestně vráceny.

Těšíme se na setkání s Vámi v září na letišti.

Letní soustředění

pilotů základního a pokračovacího výcviku AK Hořice se letos bude konat od 25. července do 5. srpna.

Účast členů AK Hořice na závodech v letošním roce (viz soupiska)

Plachtařské mistrovství ČR dvousedadlovek, 3. až 16. července, Dvůr Králové
  • Václav Krejcar, Josef Málek - Janus, OK-0603
Plachtařské mistrovství ČR juniorů, 10. až 23. července, Vysoké Mýto
  • Jaroslav Deml - ASW-15, OK-0507
  • Pavel Trybenekr - ASW-19, OK-4489
  • Pavel Brodský - VSO-10, OK-2516

Upozornění: Omezení provozu 9.-10. září 2011

Vážení přátelé,
ve výše uvedeném datu se bude na našem letišti konat Mistrovství české republiky mláděže volně létajících modelů letadel... Počítejte proto na VPD Hořice s omezením pro veškerý letecký provoz.

Teoretické školení pilotů-žáků

začíná 15.1.2011... Rozvrh Vám bude rozeslán mailem.

Nabídka nálepek a nažehlovaček pro členy AK Hořice

Vážení, Richard Šneidr pro nás vyjednal možnost pořízení nálepek a nažehlovaček s leteckou tematikou... Kompletní nabídka včetně návodu k použití je dostupná ZDE. V případě zájmu se můžete obrátit přímo na Ing. Vlastu Lasovskou - info(zavináč)letmodel(tečka)cz.

Fotoseriál "Tváře z našeho letiště"

Máme tu další, tentokrát už 4.díl našeho miniseriálu - najdete tradičně v sekci Fotogalerie.

Plachtařské mistrovství ČR ve Zbraslavicích 2010

Jarda Deml pro vás sepsal článek o soutěžním létáni ve Zbraslavicích.

Fotoseriál "Tváře z našeho letiště"

Tentokrát už 3.díl - nyní k dispozici v sekci fotogalerie ;)

Informace k tzv. "vyhlídkovým letům"

Vzhledem k množícím se dotazům na možnost vyhlídkových letů na našem letišti bychom vše rádi uvedli na pravou míru. - Více se dozvíte v tomto článku.
Aktualizováno: Přidány fotky z našeho kraje, aneb kam na fotolet
Aktualizace 2: Přidány nové fotografie.

"Když je práce koníčkem"

Rozhovor s naší pilotkou Sabinou Měšťanovou: strana 1, 2.
Zdroj: časopis TS, léto/2010

Chcete se stát pilotem? ... Kontaktujte nás ...

Teorie pro elementární výcvik plachtařů v roce 2010 začíná již 9.ledna!
Více se dozvíte v sekci výcvik pilotů.

Úspěch našich členů v navigační soutěži

Naši členové L.Šťovíček a S.Měšťanová se letos zúčastnili navigační soutěže "Divokým Slováckem 2009" a umístili se na krásném 2.místě - více na stránkách soutěže: www.divokymslovackem.cz.
K dosaženému úspěchu gratulujeme!

Rozšířen letecký park

S potěšením Vám oznamujeme, že se náš aeroklub v květnu rozrostl o další motorové éro.
Více viz sekce fotogalerie -> letecký park.

Nové foto v galerii

Sezóna je v plném proudu, a tak nás můžete vidět po celých východních Čechách.
Naposledy jsme se na Vás cestou stavili podívat u železniční zastávky Vojice - fotoreportáž,
aneb letošní první "pole", nyní ve fotogalerii.

Naplněna sekce odkazy

V menu odkazy nyní můžete najít tipy na mnoho užitečných webových stránek.
Máte nějaké oblíbené stránky, které v našem seznamu chybí? Velmi uvítáme, když se o ně podělíte s ostatními. Odkaz nám můžete poslat např. prostřednictvím kontaktního formuláře - viz. "kontakty".

Chtěli byste se naučit létat?

Pokud byste rádi poznali jak se žije s hlavou v oblacích, teď je ta správná chvíle - v aeroklubu Hořice právě probíhá nábor do elementárního výcviku na sezónu 2009! Více informací o výcviku naleznete v menu "výcvik". Neváhejte a napište nám, nebo nás navštivte o víkendech přímo na letišti.

Spuštěna nová verze webových stránek
info.png, 5,2kB Stránky jsou optimalizovány pro bězně používané webové prohlížeče (IE7, Firefox 3.x, Opera 9.x)
Pro nejlepší zobrazení (nejen) těchto stránek však doporučujeme používat prohlížeč Opera.
Proč? Je rychlý, bezpečný, kvalitní a je zdarma! Jeho aktuální verze je ke stažení na této adrese.

Pokud byste na stránkách našli nějakou nesrovnalost nebo narazili na problém s jejich správným zobrazením, budeme velmi rádi, když tuto skutečnost oznámíte webmasterovi pomocí kontaktního formuláře. Do textu zprávy prosím uveďte co nejlepší popis nalezeného nedostatku - především název a verzi použitého webového prohlížeče, rozlišení obrazovky a ve kterém místě a jak se závada projevuje. Mnohokrát děkujeme...


Posl.aktualizace: 8.března 2012

verze pro tisk

oddelovac-l.gif oddelovac-l.gif oddelovac-l.gif

oddelovac-l.gif
mapa webu | webmaster
Webdesign by MiKe (C) 2008-2017